Koostisosad: keskmiselt röstitud kohvioad, lõhna- ja maitseained.
Toode ei sisalda allergeene ja sobib veganitele.
Õhukindlalt suletuna ventiiliga pakend tagab kohvi värskuse pikemaks ajaks. Parima kohvi saab värskelt röstitud kohviubadest.
Parim enne: 1 aasta.
*Kohvipakend võib erineda pildil näidatust.
Kõige parema kohvi saab värskelt röstitud kohviubadest.
Nõuandeid kohviubade säilitamiseks
Kohvi tuleb säilitada puhtas, kuivas, õhukindlas nõus, jahedas ja pimedas kohas. Hoiunõu puhul on parim panustada vaakum-anumale.
Kui ostes on oad pakitud taassuletavasse läbipaistmatusse ja õhukindlasse pakendisse, millel on ühesuunaline klapp gaasi väljutamiseks ning hapnikuga kokkupuute vältimiseks, siis ei ole mõtet ube ümber valada. Selline pakend ongi spetsiaalselt hoiustamiseks mõeldud.
Kindlasti ei tasu kohvi hoida külmutuskapis, sest teiste külmikus olevate toiduainete aroom ja maitse jäävad kohvile kergesti külge. Kui kohvivaru on pikemaks ajaks, võib ube säilitada ka sügavkülmikus. Selleks tuleb kohv panna õhukindlasse kotti või anumasse, milles on võimaliklut vähe hapnikku, ideaalis vaakum-sulgeda. Mõistlik oleks oad jagada 1-2 nädalase tavapärase kohvijoomise portsjoniteks, et oleks mugav külmast võtta. Parim on jahvatada oad siis, kui need on veel külmad või lasta neil anumat avamata üleöö siesta ning seejärel hoiustada nagu värskeid ube.
Nõuandeid kohviubade jahvatamiseks
Kohviube ei tasu jahvatada korraga rohkem, kui koheseks kohvivalmistamiseks kulub. Kui uba purustada hakkavad õhuga kokku puutudes kohvile aroomi andvad õlid haihtuma ja nii kaob kohvi meeldiv lõhn. Samuti hakkab kohv peaaegu kohe pärast jahvatamist oma maitset kaotama.
Erinevad kohvi valmistamisviisid nõuavad erinevat jahvatust.
Nõretamismeetodil valmiv kohv peab olema jahvatatud granuleeritud suhkru sarnaseks. Kogu nõretamine peaks toimuma 4 kuni 6 minuti jooksul. Kui kohv on läbi nõrgunud kiiremini kui 4 minuti jooksul, tuleb oad peenemaks jahvatada. Kui aga kauem kui 6 minutit, tuleb ubasid vähem jahvatada.
Espresso vajab eriti peent jahvatust; kohv peab olema peaaegu nagu pulber ja õrnalt sõmerjas. Hea espresso jahvatuse saladuseks on selle valmimisaeg. 30ml espressot peaks valmima umbes 25 kuni 30 sekundi jooksul. Nagu ka nõretatud kohvi puhul, peab ka siin kohvi peenemaks jahvatama, kui espresso valmib kiiremini kui 25 sekundi jooksul. Kui see valmib kauem kui 30 sekundit, tuleb oad jätta jahvatamisel jämedamaks.
Nõuandeid presskannu kasutamiseks
Presskannuga kohvi valmistades tuleb oad jahvatades jämedaks jätta. Kui kohv on liiga peeneks jahvatatud, võib jook muutuda kibedaks ja on raske või isegi võimatu pressi kannu põhja lükata.
Klassikaline kohvi-vee vahekord on 70 grammi kohvi 1 liitri vee kohta. Väiksema presskannu puhul näiteks 35 grammi kohvi ja 500 ml vett.
Pole hea valada kohvile peale keevat vett. Lihtne nipp sobiva temperatuuri saamiseks on valada kohvikannu vajalik kogus vett ja lasta sellel minut seista. Sell ajaga vesi jahtub ja saavutab paraja temperatuuri umbes 85 ja 92 kraadi vahel.
Jahvatatud kohv kallata presskannu, ning lisada aeglaselt üks kolmandik vett, oodata 1 minut. Nüüd segada ja lisada aeglaselt ülejäänud vesi. Oodata 3 minutit, seejärel uuesti segada. Soovi korral võib veel paar minutit oodata puru settimist.
Sõel tuleks alla vajutada aeglaselt, mitte päris lõpuni suruda, las jääda väike lõpuosa vedelikku kasutamata. Mida kauem on kohv ja vesi kokkupuutes, seda mõrkjam ja intensiivsem tuleb jook.
Valmistatud kohv tuleks kohe ära juua, poole tunni pärast on sellele juba hoopis teine ja sugugi mitte värske maitse;
Presskannu saab kasutada ka piimavahustina. Selleks tuleb piima (rasvatu piim sobib kõige paremini) kuumutada seni kuni näppu sinna pista ei saa. Kuum piim valada puhtasse presskannu, seejäerel liigutada pressi mõned minutid üles-alla, piima kogus suureneb 3-4 korda.
Nõuandeid filterkohvi valmistamiseks
Filtrikohvi valmistamiseks kasutatakse kohvimasinat või filtrikoonust.
Kasutage filtrit, mis on mõõtudelt ja eripäralt teie filtrikorvile mõeldud. Kõige tavalisemad on pleegitatud valged/ pruunid paberfiltrid. Kindlasti sobivad ka pestavad traatvõrgust filtrid.
Hea kohvi valmistamiseks tuleks kasutada 60 grammi kohvi 1000 grammi vee kohta – tulemuseks on keskmise kangusega tasakaalustatud tassitäis, mille maitses on tunda kohvile iseloomulike omadusi. Sobiv veetemperatuur on 90,5–96 °C.
Tumedamate röstide puhul eelistada madalamaid temperatuure, heledamate röstide puhul tuleks aga kasutada kõrgemaid temperature. Kõrgem temperatuur tagab pigem magusama kohvi ning madalam temperatuur toob välja erksamad ja happelisemad maitsed.
Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.